Pildyti anketą

Be fungicido iki vėliavinio lapo arba žydėjimo

Dauguma augalų ligų kyla iš dirvožemio, todėl su jomis ten ir reikia pradedame kovoti. Vieni ateina su organinėmis liekanomis iš buvusio derliaus, o kiti – gyvena ir dauginasi prie augalų šaknų.

Susitvarkius su patogenais ant organinių liekanų ir apsaugojus augalų šaknyno zoną, bei užtikrinus natūraliai stiprią imuninę sistemą, patogenai iš dirvožemio nebekels grėsmės. Augalai bus stiprūs pasipriešinti ligoms ir jiems nereikės padėti kovoti fungicidų pagalba.

Preparatas kovai su patogenais, kurie atkeliauja oru dar tik kuriamas, tad išdygus vėliaviniam lapui arba pražydus rapsams fungicido dar gali prireikti. Kol kas.

Organinės liekanos be patogenų

Pirmas darbas, kurį būtina atlikti siekiant sumažinti ligų išviešėjimą būsimąjame pasėlyje – neleisti patogenams iš buvusio pasėlio pereiti į naują.

Dėl išskiriamų ligniną ir celiuliozę modifikuojančių fermentų Biomas ORGANIC slopina dirvožemio patogeninių organizmų paplitimą, didina angliavandenių apykaitą ir fitohormonų sintezę.

Preparate esantys mikroskopiniai grybai slopina patogeninius mikroorganizmus, daugiausia grybinės kilmės. Biomas ORGANIC  grybai išskiria sideroforus, kurie yra geležį cheluojančios medžiagos.

Ribodamas geležies jonus patogenų gyvenamojoje aplinkoje, Biomas ORGANIC slopina kenksmingų grybų veiklą. Dėl maisto medžiagų deficito patogenai nesugeba plisti, o augalai tokios formos geležį gali lengvai pasisavinti.

Turėdamas identiškas sąlygas plisti ir būdamas tokios pačios koncentracijos vienoje terpėje su patogenu, Biomas ORGANIC grybai stipresni ir užgniaužia patogeno plitimą.

Kova su augalų ligų sukėlėjais dirvožemyje

Kita augalų ligų prevencijos priemonė – kova su sukėlėjais dirvožemyje. Bakterinis preparatas Biomas PROTECT slopina augalų ligas sukeliančius grybus. Bakterijos įsitvirtina rizosferoje ir išskiria įvairius junginius: patogenų ląstelės sienelę ardančius fermentus (chitinazes, gliukanazes ir proteazes), peptidus, lakiuosius organinius junginius. Besidalydamos bakterijos kolonizuojasi šaknų zonoje ir išskiria sideroforus, todėl augalas lengviau pasisavina geležį, o patogenams jos ima stigti, tad nuslopinamas jų augimas.

Net trijų bakterijų rūšių sporų preparatas Biomas PROTECT užtikrins, kad kovai su ligomis reikalingų bakterijų bus pakankamai tada, kai reikia, ir ten, kur reikia.

Naudos

  • Neleidžia vystytis šaknų zonoje esantiems patogenams;
  • Stimuliuoja augalų genus, atsakingus už natūralią imuninę sistemą;
  • Palaiko optimalias dirvožemio fitosanitarines savybes;
  • Skatina didesnį atsparumą ligų sukėlėjams, stresui.

Iliustratyvus bandymas

Žemiau lėkštelėje kairėje matote užkrėstas sėklas, kurios greitai apauga patogeniniais grybais. Lėkštelėje dešinėje – tos pačios užkrėstos sėklos, tačiau apdorotos Biomas PROTECT – matome, kad patogenai nesivysto, nes Biomas PROTECT apsaugo ir parogenai neturi galimybių.

Kiti
privalumai

Be cheminio beico

Sėkla ir šaknys bus apsaugoti be cheminių priemonių

Plačiau

Mažiau trąšų -23%

Kasmet galėsite mažinti vis daugiau trąšų!

Plačiau